Forró zsiradékon körbepirítjuk – képtelenség
Húsfélék készítésénél gyakori ez a lépés, hogy kérget képezzünk párolás előtt a húson. Ez önmagában nem is képtelenség, van helyette két másik.
Az egyik az, miképp lehet ezt úgy végrehajtani, hogy utána ne kelljen a főzést félbeszakítani azonnali konyhatatarozás, ruhamosás és a harmadfokú égési sérülések ellátása céljából? Próbálkoztam én már sok mindennel, a magas falú fazéktól, a különféle fröcskölésgátló fedőkig. Az eredményben annyi a különbség, hogy vastagabb vagy vékonyabb réteg pöttyöt kell letakarítani, mielőtt ráég a tűzhelyre.
A másik képtelenség ehhez a bejegyzéshez valami értelmes és gusztusos képet csatolni, így marad képtelen postnak.
Kinek milyen bevált módszere van takarításmegelőzésre?
Csuda jó kérdés, majd figyelem, van-e valakinek igazán jó módszere.
Nekem nincs, én úgy szoktam, hogy a bal kezemben tartott törlőronggyal folyamatosan törölgetem a zsírpöttyöket. Ettől még rendesen le kell takarítani utána, de legalább nem égett, csak zsíros.
Én is kíváncsi vagyok rá 🙂 Sok papírtörlő a kezemben és folyamatosan törölgetek magam körül 🙂
Szűrőt, szitát, a lényeg, hogy teljesen fedje a serpenyőt. Paradicsomszósz főzésnél is bevált. A másik, hogy lefedem, sütöm, amikor kész, pihentetem egy percet és csak azután veszem le a szitát vagy szűrőt. Nincs égési seb, jóval kevesebbet kell takarítani.
Nincs ilyen.
Főzés közben igyekszem nem törődni vele, és csak távolról, akrobatikus mozdulatokkal forgatni a húst, utána meg majd kitakarítok… 🙂
A tűzhelyre ráégő pöttyök ellen véd az alufólia, ha a piritás előtt beburkolod a gáztűzhely lapját. Utána egyszerűen leveszed és eldobod a fóliát, a tűzhely meg tiszta marad. Ami a harmadfokú égési sérüléseket illeti, hát, nem is tudom, mi segit igazából ezek kivédésében. Talán a tapasztalat, és amint egyik előttem szóló mondta, néhány „akrobatikus mozdulat”. De egy volt tanárom, régebb azt tanácsolta, hogy a legjobb módszer a „siző szemüveg és kesztyű” használata. Még nem próbáltam, de azt tapasztaltam, hogy az égési sérülést hamar el lehet mulasztani hideg vizzel. 🙂
el sem tudod képzelni, mennyire megkönnyebbültem! meg voltam gyözödve róla, hogy csak én vagyok ilyen béna, aki nem képes pl. a fröcskölésgátló fedöt „rendesen” használni. nálam is rendszeresen az egész tüzhely (plussz környéke) tele lesz egy csomó zsírra. én már nem is kísérletezem: a fröcskölésgátló fedöt számüztem (minek mosogassam még azt is). miután elzárom a tüzhelyet, igyekszem olyan gyorsan, amennyire lehet, forróvizes-mosogatószeres szivaccsal a tüzhelyet „lemosni”. (egyre ritkábban szoktam megégetni a kezem, amikor a konyhai papírtötlövel szárazra törlöm)…