Hagymával töltött muffin
Szürke őszi időben melengető vacsora, aminek az elkészítése nem veszi igénybe az egész napunkat.
Az adag egy teljes muffintepsire való, 12 darabhoz. Nem érdemes osztani a mennyiséget, mert másnap, kihűlve finom tízóraira is.
1 csomag előre kinyújtott levelestészta
5 nagy fej hagyma
15 dkg húsos kolozsvári szalonna
3 tojás
1,5 dl tejszín
só, bors, szerecsendió
A tésztából szúrjunk ki akkora köröket, hogy pereméig kibélelhessük a muffintepsi mélyedéseit. Olajozzuk ki a tepsit és óvatosan nyomkodjuk bele a tésztát.
Tisztítsuk meg a hagymát és vágjuk szálasra vagy nagyobb kockákra. Olvasszuk ki a kockázott szalonnát, majd a hagymát pároljuk rajta 10 percig. Hagyjuk hűlni, amíg elkészítjük a tojásos öntetet.
A tojást keverjük simára a tejszínnel, sózzuk, borsozzuk és ízesítsük szerecsendióval.
Lazán kanalazzuk a hagymát a tésztával bélelt formába, de ne nyomkodjuk le, hogy a tojásos keverék közé folyhasson. Töltsük rá a tojásos tejszínt, nem baj ha nem lepi el teljesen. Ne legyen színültig, nehogy a sütőben szanaszét folyjon.
180 fokos sütőben 25-30 perc alatt sül meg. A legfinomabb még langyosan, egy pohár finom borral.